Ogłoszenia Duszpasterskie
II Niedziela Wielkiego Postu
13.03.2022 r.

1. Dziś po mszy św. o godz 11.00 błogosławieństwo dzieci. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy całe rodziny.

2. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, po niej różaniec w intencji pokoju na Ukrainie, a o godz. 16.00 Gorzkie Żale.

3. We wtorek spotkanie Grupy Leśniowskiej: msza św. o godz. 19.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W piątek spotkanie Grupy Małej Tereski: Droga Krzyżowa o godz. 17.00, msza św. i różaniec w intencji pokoju.

5. W sobotę Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu naszą modlitwą otoczymy wszystkich mężczyzn, szczególnie ojców. Zapraszamy na godz. 17.00 na mszę św., po mszy św. i różańcu w intencji pokoju indywidualne błogosławieństwo mężczyzn.

6. W tym dniu rozpoczniemy także tydzień modlitw o ochronę życia, która potrwa do 25 marca, czyli Dnia Świętości Życia. W codziennym różańcu przed mszą św. wieczorną będziemy odmawiać krótkie modlitwy przypisane na kolejne dni. Więcej informacji w gablocie, a dla osób, które chcą włączyć się w tę modlitwę w zakrystii są do wzięcia broszurki.

7. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne, które pomagają nam duchowo przeżywać Wielki Post: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.00.

8. Zachęcamy, by obok materialnej pomocy uchodźcom i poszkodowanym na wojnie wspierać ich także modlitwą. W naszym Sanktuarium trwa codzienna modlitwa o pokój na Ukrainie: różaniec przed Najświętszym Sakramentem odbywa się każdego dnia po mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 15.00.

9. Przypominamy, że w każdą niedzielę msza św. o godz. 11.00 jest mszą zbiorową i można do niej dopisywać swoje intencje.

10. W zakrystii jest do nabycia tygodnik „Niedziela”