OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 SIERPNIA 2008r.

 

  1. Dzisiaj w czwartą niedzielę miesiąca błogosławić będziemy wszystkie kobiety, które oczekują narodzin swoich dzieci. O godz. 11.00 sprawować będziemy Mszę św. w ich intencjach i za czekające na narodziny dzieci. Po Eucharystii każda z matek indywidualnie otrzyma błogosławieństwo i upominki. W następną niedzielę również o godz. 11.00 błogosławić będziemy wszystkich uczestników Mszy św. którzy będą chcieli otrzymać ten dar.

  2. We wtorek Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej głównej Patronki naszej diecezji. W naszym sanktuarium Msze święte sprawować będziemy tak jak dzisiaj czyli o godz. 6.30, 8.00, 9.15, 11.00, 16.30 i 19.00. Natomiast na Jasnej Górze w związku z tym odpustem odbędą się główne uroczystości związane z 700-leciem zatwierdzenia Zakonu Paulinów. Zapraszamy na Eucharystię sprawowaną o godz. 11.00 na Jasnej Górze w intencji naszego Zakonu.

  3. W piątek zapraszamy na czuwanie rodzinne. Rozpocznie się ono Modlitwą różańcową o godz. 18.30 i Mszą św. o 19.00, a zakończy Eucharystią o północy. Tematem czuwania będzie możliwość jaką stwarza prawo polskie pozwalając rodzicom uczyć dzieci w domu zamiast posyłać je do szkoły. Czuwanie poprowadzi małżeństwo Dzieciątko z Warszawy.

  4. Dzisiaj zapraszamy na nieszpory o godz. 16.00 i na Apel Jasnogórski o 21.00. Poprzedzamy go adoracją Najświętszego Sakramentu i Liturgiczną Modlitwą na zakończenie dnia.

  5. Z przykrością informujemy, że Pan Jan Budziaszek nie przyjedzie dzisiaj do Leśniowa z przyczyn niezależnych od siebie. Spotkanie z perkusistą Skaldów w ramach Leśniowskiego Popołudnia odbędzie się za tydzień w niedzielę od godz. 16.30.

  6. Dzisiaj zbierać będziemy ofiary na osoby i rodziny, które ucierpiały wskutek wichury w Częstochowy i w jej okolicach. W przyszłą niedzielę w całej Polsce zbierane będą ofiary na cierpiącą Gruzję.

  7. Przez cały październik sprawować będziemy Mszę św. zbiorową o błogosławieństwo w naszych rodzinach. Modlić się będziemy za tych wszystkich, którzy wpiszą siebie lub swoich bliskich do specjalnej księgi, prosząc Boga za przyczyną Leśniowskiej Patronki Rodzin o dary dla siebie i swoich bliskich. Natomiast w listopadzie przez cały miesiąc modlitwą obejmiemy naszych zmarłych. Dla każdej ze zmarłych osób wypraszać będziemy wieczność z Bogiem podczas Mszy św.

  8. Zachęcamy do czytania prasy religijnej polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

  9. Zapraszamy do kawiarenki sanktuaryjnej na znakomitą kawę i kruche ciasteczka Leśniowskie.

  10. Dziękujemy wszystkim wspierającym nas duchowo i materialnie. Z radością modlimy się za Was każdego dnia, prosząc miłującego Boga o wszelkie łaski na wszystkie sytuacje w jakich się znajdujecie. Dziękujemy również wszystkim, którzy wybrali Leśniowską świątynię na dzisiejsze spotkanie z Panem Bogiem i Maryją.