OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 24 lutego 2008 r.

 

  1. Każda czwarta niedziela miesiąca jest w naszym Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw dniem modlitw w intencji kobiet obdarzonych darem macierzyństwa. Na wszystkich Mszach świętych modlimy się dzisiaj za matki, które czekają na narodziny swoich dzieci. Modlimy się za ojców, za całe rodziny i lekarzy troszczących się o potrzebujące matki. O godzinie 11.00 w tych intencjach sprawować będziemy uroczystą Mszę św. rodzinną, a po niej każdą z matek indywidualnie pobłogosławimy Najświętszym Sakramentem i wręczymy specjalne upominki.

  1. Za tydzień, w niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca błogosławić będziemy małżeństwa, które zechcą odnowić swoje przysięgi małżeńskie. O godzinie 11.00 sprawowana będzie Eucharystia, na którą w sposób szczególny zapraszamy małżonków, którzy są już z sobą od 36 do 40 lat. Oczywiście pobłogosławimy również małżonków z innym stażem, jeśli tylko przybędą na tę Mszę św. sprawowaną w ich intencjach.

  1. W sobotę 8 marca w Dzień Kobiet o godz. 17.00 pobłogosławimy wszystkie kobiety. Mszę świętą sprawować będziemy w intencji wszystkich niewiast, prosząc o ich podobieństwo do Maryi. Po Eucharystii każdą z nich błogosławić będziemy Najświętszym Sakramentem i wręczymy drobne prezenty.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa pokutne, przez które łatwiej można wejść w tajemnicę Wielkiego Postu. Drogą Krzyżową modlimy się w każdy piątek o godz. 17.00, natomiast Gorzkie Żale śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.30. Ponadto w każdą niedzielę modlimy się Nieszporami o godz. 16.00 i Apelem Jasnogórskim o 21.00.

  1. Zapraszamy do składania intencji w Banku Modlitw. Bracia nowicjusze przez cały Wielki Post trwają na nocnej modlitwie, polecając Panu Bogu przez Leśniowską Patronkę Rodzin wszystkie osoby i sprawy, które składane są w specjalnej skrzynce znajdującej się na ołtarzu Serca Pana Jezusa.

  1. Raz jeszcze pragniemy zaprosić do poznawania Leśniowa przez nabywanie książek, które w ostatnich tygodniach opublikowaliśmy. Jest to album – Leśniów Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw. Leśniowskie rekolekcje rodzinne wygłoszone przez Ojca Leona Knabita. I ostatnia książka, którą opublikowaliśmy przed tygodniem to niezwykły album o nowicjacie Leśniowskim. Jest to prawdopodobnie jedyny album o nowicjacie zakonnym, który pozwala otrzeć się o tajemnicę, która na co dzień jest niedostępna.

  1. Przyjmujemy już zapisy na wyjazd do Krakowa na Oratorium Leśniowskie „Siedem Pieśni Marii”. Koncert odbędzie się w środę 2 kwietnia pod Ratuszem, w 3 rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II o godz. 19.00. Zapisać się można w zakrystii.

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbierać będziemy ofiary na misje. Będzie to dla nas wielkopostna okazja podzielenia się tym, co posiadamy z tymi, którzy często nic nie posiadają.

  1. Wszystkim, którzy w dzisiejszą niedzielę modlą się w naszej świątyni, dziękujemy za tę duchową obecność. Polecamy Was i Wasze sprawy Leśniowskiej Patronce Rodzin. Jednocześnie wszystkich naszych ofiarodawców i dobroczyńców, wszystkich, którzy wspierają nas duchowo czy materialnie zawierzamy Maryi, prosząc o Boże łaski na wszystkie dni i sytuacje całego tygodnia.