» Ostatnie aktualności

Polska Pod Krzyżem w Leśniowie

W łączności z wydarzeniem ewangelizacyjnym „Polska pod krzyżem”, które odbędzie się 14 września na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem zapraszamy na czuwanie, które rozpoczniemy w najbliższą sobotę o godzinie 20:00. W planie m.in. konferencja, Apel Jasnogórski, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Droga Krzyżowa i Eucharystia. Podczas czuwania będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Prosimy o zabranie ze sobą domowych krzyży, świec lub latarek.

Pielgrzymka Małżeństw

W przyszłą niedzielę odbędzie się II Pielgrzymka Małżeństw. Eucharystii o godzinie 11:00 będzie przewodniczył ks. abp Wacław Depo -  metropolita częstochowski. Po Mszy Św. i odnowieniu przyrzeczeń małżeńskich odbędzie się koncert zespołu VOX EREMI, który tworzą bracia klerycy z paulińskiego seminarium w Krakowie a także pokaz strażackiej akcji ratowniczej. Po koncercie przygotowaliśmy atrakcje dla dzieci a także możliwość skorzystania z bufetu klasztornego. Całość zakończymy o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy.

Triduum Paschalne

Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy obchód Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek dziękujemy za Sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa, na zakończenie Liturgii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ciemnicy. W Wielki Piątek Liturgię rozpoczęliśmy o godz. 19:00. Na liturgię składały się Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia Święta i Przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. W Wielką Sobotę do południa w Sanktuarium odbywa się obrzęd błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny. O godz. 20:00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej, która zakończy się Rezurekcją. Zdjęcia z tych uroczystości są dostępne w galerii zdjęć.