» Ostatnie aktualności

Stacje Różańcowe

W naszym Sanktuaryjnym Ogrodzie trwają prace przy nowych Stacjach Różańcowych części Chwalebnej. Kilka lat temu zostało skradzionych sześć figur ze Stacji Różańcowych, dlatego obecnie przystąpiliśmy do uzupełnienia brakującej części Różańca, przy okazji zostały wykonane nowe postumenty pod figury, co sprawiło że Ogród Różańcowy się powiększył, gdyż ostatnia stacja Ukoronowanie Matki Bożej będzie w miejscu gdzie przed 50-ciu laty miała miejsce Koronacja Pani Leśniowskiej. Cała ta rozbudowa wiąże się z wielkimi kosztami dlatego zwracamy się do Wszystkich, którzy chcieli by wesprzeć to dzieło. Ofiary można składać w Sanktuarium do skarbonek które są przy świeczkach wotywnych lub na nasze konto z dopiskiem "Na Stacje Różeńcowe". Wszystkich dobrodziejów otaczamy naszą modlitewną pamięcią.

KONTO:

Klasztor Ojców Paulinów

Żarki-Leśniów

ul. Leśniowska 99

96827910360402756020040001

BS Myszków o/Żarki

Z dopiskiem: "Stacje Różańcowe"

Odpust MB Leśniowskiej 9.07.2017.

Tradycją Leśniowskiego Sanktuarium są obchody odpustu ku czci Matki Boskiej Leśniowskiej 2 lipca i w niedzielę przypadającą po tej dacie. W tym roku Jubileuszowym 9 lipca gościliśmy Ks. Bpa. Wiesława Szlachetkę z Gdańska, Który również skierował do nas Słowo Boże. Tekst homilii Ks. Biskupa jest dostępny tutaj.

Odpust MB Leśniowskiej

2 lipca w naszym Sanktuarium przeżywaliśmy Odpust Ku czci Matki Boskiej Leśniowskiej, który był zarazem naszym Dziekczynieniem za 50-lecie Koronacji Cudownej Figury Matki Bożej. Uroczystościom przewodniczył Prymas Polski Abp Wojciech Polak, obecni byli również Abp senior Stanisław Nowak, Bp Andrzej Przybylski i Generał Zakonu Paulinów o. dr Arnold Chrapkowski. Nasze siętownie trwa nadal. Zapraszamy każdego dnia na 18:30 na Procesję Różańcową a następnie na Mszę Św. z homilią, którą głosi o. Bogdan Waliczek OSPPE z Świdnicy. 9 lipca sumie odpustowej będzie przewodniczył Bp Wieslaw Szlachetka z Gdańska. Serdecznie zapraszamy.

Tekst Homili ks. Prymasa Abp Wojciecha Polaka jest dostępny tutaj.