» Ostatnie aktualności

Zapraszamy na Uroczystości Odpustowe i ogłoszenie Matki Bożej Patronką Gminy Żarki

Zapraszamy na uroczystości odpustowe 2 lipca. W tym roku będą obchodzone wyjątkowo uroczyście, ponieważ za zgodą Stolicy Apostolskiej Matka Boża Leśniowska zostanie oficjalnie ogłoszona „Patronką przed Bogiem Gminy Żarki”. O godz. 10.00 spod Urzędu Gminy wyruszy procesja do kościoła parafialnego, a stamtąd do naszego sanktuarium. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. abp Wacław Depo.

Życzenia Wielkanocne od Ojców i Braci

Drodzy Czciciele Matki Bożej Leśniowskiej.

Niech Chrystus Zmartwychwstały rozpala Wasze serca do wiary i pokrzepia w troskach, niech napawa nadzieją, że warto wciąż zaczynać od nowa, niech w codzienność wnosi pokój i pewność, że wszystko ma swój czas.

Niech radosne „Alleluja” będzie dla Was ostoją zwycięskiej miłości, niech bliskość naszego Zbawiciela pomoże zapalić Wasze serca do czynów miłosierdzia wobec bliźnich.


Ojcowie i Bracia z Leśniowa

Leśniów - Wielkanoc A.D. 2021

Nabożeństwo 40 - godzinne i Nabożeństwa w Wielkim Poście

W naszym sanktuarium w niedzielę rozpoczynamy 40 – godzinne nabożeństwo, które zakończymy we wtorek. Pragniemy w tym czasie, adorując Jezusa w Najświętszym Sakramencie,

przygotować się do dobrego przeżywania Wielkiego Postu.

Adoracja rozpocznie się w Niedzielę po Eucharystii o godzinie 11:00 i błogosławieństwie dzieci, a trwać będzie do godz. 19.00 z przerwą na Mszę Świętą o godz. 16.30.

Natomiast w poniedziałek i wtorek adoracja rozpocznie się od 8:30 – 12:00 i od 15:00 -17:00.

W środę 17 lutego, rozpoczyna się Wielki Post.

Msze święte wraz z obrzędem posypania głów popiołem sprawować będziemy o godzinie, 7:00, 8:00 i 17:00.

Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


W przeżywaniu Wielkiego Postu posłużą nam nabożeństwa Męki Pańskiej: Droga Krzyżowa – w piątki o godzinie 17:00 oraz Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 16:00.

Do udziału w tych nabożeństwach serdecznie wszystkich zapraszamy.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.