» Ostatnie aktualności

"Pawełki" i Jubileusz Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej

13 stycznia rozpoczeliśmy w Sanktuarium Nowennę przed Uroczystością Św. Pawła I Pustelnika. Tego dnia swój Jubileusz świętowała Rodzina Różańcowa działająca przy Sanktuarium. Wspólnota ta powstała jako owoc Koronacji Figury Matki Bożej 13.08.1967 r. Po Mszy św. w klasztorze odbyło się spotkanie opłatkowe.

Uroczystość Objawienia Pańskiego 6.01.2018.

Tradycyjnie 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego Duszpasterze z naszej Żareckiej Parafii zorganizowali "Orszak Trzech Króli" w tym wydarzeniu brali udział nasi Bracia Nowicjusze, którzy wcielili się w role Trzech Króli - br. Protazy z RPA, br. Dino z Chorwacji i br. Kacper z Polski.

Tego dnia jak co roku do Sanktuarium pielgrzymowali Samorządowcy z Województwa Śląskiego. Z tej racji po Mszy Św. o godz. 16:30 odbył się koncert kolęd w wykonaniu Jasnogórskiego Oktetu Dętego. Zdjęcia z tych uroczystości są dostępne w zakładce Multimedia.

W Nowy Rok z Jezusem

Mając świadomość, że to Jezus jest Panem czasu, pragniemy dziękować Mu za wszystkie łaski minionego roku. Zapraszamy na Mszę Św. 1.01.2018 o północy, podczas której będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku 2018. Na Mszy Św. o północy udzielimy również specjalnego błogosławieństwa.