» Ostatnie aktualności

Procesja Bożego Ciała

Z kościoła parafialnego w Żarkach wyruszyła tradycyjna Procesja Bożego Ciała do naszego Sanktuarium. Poprzez udział w Procesji chcieliśmy podziękować Jezusowi utajonemu w Najświętszym Sakramencie za to, że pozostał z nami w Sakramencie Ołtarza. Ołtarze tradycyjnie przygotowali: Piekarze, Rzemieślnicy, Szewcy i Bracia Nowicjusze.

Radio Maryja i TV TRWAM

W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym, w poniedziałek 29.05.2017 wieczorna Msza Św. była transmitowana przez Radio Maryja i TV TRWAM. Transmisja rozpoczeła się o godz. 17:30. Na początku Bracia Nowicjusze przedstawili program słowno muzyczny, pt "Cudowna obecność Maryi w Leśniowie",  następnie o godz. 18:20 Ojciec Generał przewodniczył  Mszy Świ i wygłosił Homilię. Natomiast o 21:30 w Radiu Maryja odbyły się "Rozmowy niedokończone" nt. "Bóg błogosławi przez Maryję nasze rodziny. Leśniów 50 lat po Koronacji Matki Bożej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy się włączyli się w przygotowanie i przebieg tego spotkania.

Poświęcenie Figury Św. Józefa

W Uroczystość NMP Królowej Polski w naszym Sanktuarium miało miejsce poświęcenie nowej Figury Św. Józefa Oblubieńca Matki Bożej. Poświęcenia dokonał po Mszy Św. o godz. 11:00 o. Przeor Jacek Toborowicz.