» Archiwum

Pielgrzymka do Fatimy

Organizujemy pielgrzymkę samolotową do trzech krajów: Portugalii, Hiszpanii, Francji w dniach: 19-28.V. 2020 r.

Odwiedzimy trzy ważne Sanktuaria: Fatimę, Santiago de Compostela, Lourdes i wiele ciekawych miejsc.

Koszt to 4290 zł + 95 E (płatne na miejscu).
Przy zapisie wpłacamy kwotę 1300 zł i podpisujemy umowę.
Resztę do dnia 03.04.2020 r.

Program pielgrzymki dostępny na naszej stronie internetowej oraz profilu na Facebooku.

Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce.


Zapisy i wszelkie informacje u O. Łukasza tel. 796-382-068

Program:

1 DZIEŃ: WARSZAWA – LIZBONA – FATIMA

Spotkanie przy Sanktuarium lub na lotnisku Warszawa Okęcie. Przelot do Lizbony. Transfer do hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ: FATIMA 

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Zwiedzanie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

3 DZIEŃ: FATIMA – COIMBRA – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA 

Śniadanie. Przejazd do Coimbry – dawnej stolicy Portugalii. Krótki postój w Bradze połączony ze zwiedzaniem głównego ośrodka religijnego kraju i siedziby arcybiskupów – m.in. ratusza, katedry. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Santiago de Compostela.

4 DZIEŃ: SANTIAGO DE COMPOSTELA – OVIEDO 

Śniadanie. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie, miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Przejazd na nocleg w okolice Oviedo lub Leon. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: OVIEDO – LOURDES

Śniadanie. Zwiedzanie Oviedo: katedra San Salvador, gdzie znajduje się Chusta z Oviedo – najnowsze badania naukowe potwierdzają, że chusta z obfitymi śladami krwi, przechowywana w katedrze w Oviedo (północna Hiszpania), pochodzi z czasów Chrystusa, a charakterystyczne rozmieszczenie plam krwi, które na niej widnieją, wykazuje zadziwiającą identyczność z odbiciem twarzy na Całunie Turyńskim (Chusta ta nie jest udostępniona do oglądania). Przejazd przez Hiszpanię i południową Francję do Lourdes – duchowej stolicy Francji. Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

6 DZIEŃ: LOURDES

Śniadanie. Zwiedzanie Lourdes, droga krzyżowa, Grota Objawień, Bazylika Niepokalanego Poczęcia NMP, Krypta, Bazylika Różańca Świętego. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji ze świecami. Nocleg.

7 DZIEŃ: LOURDES – BURGOS – SALAMANKA

Śniadanie. Przejazd do Burgos połączony ze zwiedzaniem katedry. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Salamanki. 

8 DZIEŃ: SALAMANKA – LIZBONA 

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta i uniwersytetu. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Lizbony.

9 DZIEŃ: LIZBONA 

Zwiedzanie stolicy Portugali – Lizbony: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu u stóp Zamku św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami – katedra Se, kościół św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego; dzielnica Belem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

10 DZIEŃ: LIZBONA – WARSZAWA

Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski.