1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11:00 pobłogosławimy dzieci. Za tydzień z racji pielgrzymki małżeństw nie będzie błogosławieństwa rodzin.

2. Dzisiaj jeszcze Nieszpory o godz. 16:00, Adoracja Najświętszego Sakramentu o 20:00 i Apel Jasnogórski o 21:00.

3. W przyszłą niedzielę odbędzie się II Pielgrzymka Małżeństw. Eucharystii o godzinie 11:00 będzie przewodniczył Ks. Abp Wacław Depo -  metropolita częstochowski. Po Mszy Świętej i odnowieniu przyrzeczeń małżeńskich odbędzie się koncert zespołu VOX EREMI, który tworzą bracia klerycy z paulińskiego seminarium w Krakowie a także pokaz strażackiej akcji ratowniczej. Po koncercie przygotowaliśmy atrakcje dla dzieci a także możliwość skorzystania z bufetu klasztornego. Całość zakończymy o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy.

4. We wtorek przypada 52 rocznica Koronacji Cudownej Figury Matki Bożej Leśniowskiej. Wspólną modlitwą różańcową i Mszą Świętą wieczorną pragniemy podziękować za obecność Maryi w tym Sanktuarium.

5. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Eucharystii pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

6. Msze Świętą zbiorową w intencjach naszych rodzin odprawiamy każdego dnia o godz. 19:00. Można jeszcze składać intencje.

7. W sobotę 17 sierpnia z parafii w Żarkach wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy po Mszach Świętych w kościele parafialnym lub w godzinach kancelaryjnych. Koszt udziału 10 zł. Szczegółowe informacje w gablocie. 

8. Maryi Pani Leśniowskiej oddajemy samych siebie, nasze intencje i wszystkich pielgrzymów nawiedzających to święte miejsce.Pod Twoją obronę…